Sankalpa - aneb proč je důležité si umět přát

Dneska okolo 16:53 vrcholí úplněk ve znamení Panny, který s sebou nese i tendence ke zvýšené sebekritice a pocitům selhání. Zkuste energii úplňku nepoužít proti sobě, ale pro sebe.. Umíte si přát? Přání hází pomyslné klacky pod nohy fakt v dnešní době typického složitého rozumového uvažování, kde pro něco takového není místo. Kritiky by však mohla překvapit skutečnost, že se ve své podstatě vůbec nejedná o slepou víru, ale o velice racionální přístup ke svým touhám.
Tak jako je dokázané a ověřené, že stres a negativní postoj k životu nepříznivě působí na lidský organismus, lze usuzovat, že optimistický přístup a celkové pozitivní naladění, bude mít vliv zcela opačný. Sankalpa je jemná forma pozitivní autosugesce, která prostřednictvím vhodně formulovaného přání působí na naše podvědomí. To přijímá impulzy a vytváří podmínky pro realizaci našich tužeb. Důležité je však mít na paměti, že dané přání by nemělo být v rovině patologické touhy, jejíž splnění je podmíněno vše v přítomnosti. Velice těžko bychom mohli očekávat, že dojde k naplnění. Důvod je prostý, při chorobné snaze zhmotnit naši touhu, uvádíme sami sebe pod tlak a stres, jež se skrze naše podvědomí dostává do každé buňky v těle.
Díky sankalpě je možné dosáhnout zlepšení v otázce zdravotních obtíží (zasahuje oblast psychosomatickou), zbavit se strachu, trémy, odstranit potíže se spánkem, zharmonizovat psychiku a mnoho dalšího, co se přímo týká naší osobnosti.
Jak a kdy si správně přát? Chceme-li, aby sankalpa putovala do našeho podvědomí a měla kýžený efekt, je nutné ji formulovat krátce, jasně, bez použití záporu a v přítomném čase (například jsem zdravý.), nejlépe s úsměvem na tváři, aby se do podvědomí nesl pozitivně laděný impulz. Vkládání sankalpy je ideální praktikovat večer před usnutím, během meditace nebo hluboké relaxace, protože jen tak se lze vědomě dotknout našeho podvědomí. Pokud se rozhodnete touto formou sami sebe pozitivně ovlivňovat, udělejte si ze sankalpy pravidelný rituál, který budete opakovat několik dní (lze i týdnu) po sobě.
Nezapomínejte sobě a svému přání věřit, protože jak se již pravidlo v bibli, věř a víra tvá tě uzdraví.❤️❤️