Prosinec - měsíc tlustého střeva

Poslední měsíc v roce, čas vánoční, to je prosinec. Pozornost je v tomto čase upřena na největší orgán lidské imunity, tlusté střevo. Věděli jste, že důmyslná síť nervových buněk v trávicím ústrojí se svojí rozsáhlostí a uspořádaností řádí hned za lidský mozek, ačkoliv dokáže pracovat nezávisle na něm? A že nervové buňky ve střevech přímo ovlivňují náladu (možná jste si už všimli, že po tučném a těžkém jídle, to ani s náladou není dvakrát slavné)?
Funkcí střeva je předávání vitamínů a látek potřebných pro život přes svojí stěnu do organismu. Pokud nedbáme na jídelníček a často hodujeme nad nezdravým a výživově nehodnotným jídlem, postupně zanášíme stěnu střeva tak, že vstřebávání živin je více a více obtížnější. V takovém případě se lehce stane, že tělo trpí podvýživou, a dostávají se do něj nečistoty, které nás nejen oslabuji (projevuje se jako únava nebo častá migréna), ale tělo se jich snaží zbavit přes kůži ve formě ekzému, akné, různých pupínku, ale také sníženou tolerancí lepku a jiných alergenů. Oslabené střevo se projevuje také problémy s vyprázdněním, ať už jsou to časté průjmy nebo zácpy, které nejsou ničím jiným, než upozorněním, že ve střevech je něco v nepořádku.
Na psychické úrovni si v trávícím ústrojí schováváme neradostné vzpomínky z dětství či dospělosti, ve kterých se cítíme ublížení nebo nedostatečně oceněni. Jedná se v podstatě o nezpracovanou minulost, kde spatřujeme křivdu nebo jisté zneužití vlastní osoby, s níž se neumíme vypořádat.
Jak tedy střevo posílit v době všeobecně očekávaného obžerství (ať už u vánoční tabule, nebo při oslavách konce roku)? Rozhodně nic nezkazíte (ba naopak) přidáním do jídelníčku potraviny bohaté na vlákninu, která přirozeně pomáhá čistit střevo. Nezapomínejte proto na luštěniny (můžete do nich na závěr vaření přidat kurkumu, která má také blahodárný vliv na střevo, ale hlavně pomáhá mírnit nadýmání, které luštěniny mohou způsobit), kysané zelí (více v předchozím článku) a zázvor (také můžete najít na blogu). Naprosto úžasný je i česnek, který je známým vypuzovačem střevních parazitů. Pokud vás během vánočního veselí potká nadýmání nebo pocity plnosti, berte to jako signál trávicího ústrojí, že je na čase trochu ubrat a dopřejte si čaj z kmínu, fenyklu nebo anýzu. Střevo má svojí nejvyšší činnost mezi 5-7 hodinou ranní, kdy se soustředí na vylučování (pokud máte problém se ráno vyprázdnit, dejte si sklenici teplé vody s medem). Odložte proto snídani až po této době. Nejezte po 19 hodině, kdy střeva pracují pomaleji a potrava se bude hůře a déle zpracovávat.
Na psychické úrovni to bude trochu složitější. Pokud v sobě nosíte událost, se kterou se neumíte vyrovnat, je potřeba hledat odpovědi a odpuštění nejprve u sebe. Někdy některé věci prostě nedopadnou, protože vyjít neměly, ale měly za úkol nás poučit nebo nám ukázat jiný směr. Chceme-li se v budoucnu vyvarovat oslabování střeva zadržováním křiv a ublížení, je potřeba žít život s nadhledem a láskou a nebrat si věci osobně. Málokdo se totiž chová s cílem někomu jinému vědomě ublížit. Často je to o tom, že jsme se druhému člověku trefili svojí poznámkou či chováním do slabého místa a ten na to zraněně zareagoval. Proto nezaškodí být k sobě v čase vánočním ohleduplní a laskaví a přát si lásku. Vždyť všichni jsme součástí jednoho vesmíru a na každého svítí slunce úplně stejně (i když máme občas pocit, že ne).