Jóga proti stresu

Aktualizace (01.02.2019):
Kurz jóga proti stresu konaný v únoru 2019 je naplněn. Pokud o akci máte zájem, je možné využít v některých hodinách volné místo (místo je vždy nutné si dopředu rezervovat). O volných místech se informujte na telefonu 724 521 864, emailu sarmantnijoginka@email.com, nebo sledujte Fb stránku, odkaz zde

Stres se stal každodenní součástí našeho života, tak jsme si na něj zvykly, že už jej ani nevnímáme. Přitom při dlouhodobém působení, má prokazatelně negativní vliv na lidský organismus; od zhoršení kvality spánku (každý asi známe "počítání oveček" a spánek nikde), přes ubývající energii a trpělivost, až ke zdravotním problémům závažnějšího charakteru. Téměř jsme si v dnešní zrychlené době odvykly odpočívat. Nikdo už dneska nemá čas jen tak si sednou, zavřít oči a soustředit se na dech, ačkoliv správné dýchání je ten nejjednodušší a nejlevnější prostředek proti stresu. Musíme být pořád v běhu,aby nám nic neuteklo, proto jsme se naučili odpočívat aktivně (práci, sportem), abychom všechno stihli. Zapomínáme se však protáhnout, odpočinout si, vykompenzovat tu neustálou a nikdy nekončící aktivitu. Často se zastavíme, až se vyskytne problém, kterým naše tělo volá o pomoc, protože už nemůže dál...  
Pojďme to zkusit jinak. Kurz jógy proti stresu je určen všem dospělým s/i bez předchozích jógových zkušeností, kteří se chtějí na chvíli zastavit a odpočinout si. Kurz bude probíhat každý pátek od 17:00-18:00.
Na co se můžete těšit? Především se naučíme dýchat; správně a zhluboka. Dále si protáhneme tělo, aby nám mohla volně proudit energie. Budeme relaxovat a zkusíme nechat odpočinout i hlavu. Jak budeme, respektive budete úspěšní, záleží ale na vás.. jak moc dovolíte sami sobě si odpočinout.
O mně:
Józe se věnuji intenzivně od roku 2012, kdy jsem začala praktikovat jógu v Kanadě. Dlouho jsem ji brala jen jako doplněk ke všem možným dynamickým sportům, kterým jsem se věnovala. Ale čím více jsem se ji věnovala, tím více si začínala získávat mé srdce, až jsem zůstala jen u ni. Miluji na ní především její flexibilitu. Jednou vám dá vydechnout a zrelaxovat, po druhé vás protáhne a unaví, že máte pocit, že si ještě dva dny nezavážete tkaničky u bot. Jednou jsem si o ní přečetla, že její cvičení je silně návykové, to můžu jen potvrdit. Jakmile se jednou do ní ponoříte, málo co vás naplnil vyrovnanějším a harmoničtějším pocitem uvnitř než jóga. 
Moje vzdělání v oblasti jógy:
Duben 2016 - Lektorka Power jógy (Power Yoga Akademie),
Září 2016 - Seminář jóga proti stresu (Power Yoga Akademie)
Březen 2017 - Lektorka jógy pro těhotné (Power Yoga Akademie)
Červenec 2017 - Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro ženy (Dinah Rodriguez)