Říjen - měsíc žaludku


Nevím, jak vy, ale já díky babímu létu ani nezpozorovala, že už je říjen, který je pro mě vždy synonymem podzimu a jakýmsi zpomalením a zklidněním po rozběhaném létě. Možná vás bude zajímat, že říjen je podle tradiční čínské medicíny měsícem žaludku, který se v tomto období může více než kdy jindy hlásit o pozornost.
Žaludek je vakový dutý orgán, jehož funkcí je na fyzické úrovni rozklad potravy. Svojí nejvyšší činnost zaznamenává ráno mezi 7 – 9 hodinou a je proto dobré se soustředit na jeho posílení právě v této době. Na psychické úrovni slouží k příjmu a vyrovnání se s emocemi nebo životními situacemi. Už jste se asi setkali s tím, když vám někdo řekl, že danou situaci nemohl „strávit“ nebo na to „neměl“ žaludek. Žaludek je na stres velice citlivý (asi to znáte, když nemůžete ze stresu jíst nebo vám je špatně), jeho vlivem poklesne a strava se pak obtížněji dostává do dvanáctníku na další proces trávení. Právě v říjnu je jeho funkce oslabená a je citlivější než kdy jindy. Není proto od věci s uzavíráním léta, udělat pořádek ve svých stravovacích návycích a přizpůsobit je přicházejícímu podzimnímu a zimnímu období. Žaludku velmi svědčí strava, která prohřívá organismus. Do této kategorie lze určitě zařadit luštěniny (čočka, hrách, cizrna), obilné kaše (jako je jáhlová, pohanková, ovesná apod. podávané mezi 7 – 9 ráno mají velice posilující vliv na žaludek), tepelně upravenou sezonní zeleninu (dýně, kapusta, zelí, kedlubna apod.) a ovoce (jablka, hrušky). Studené saláty, ovoce citrusového typu, nadmíra mléčných výrobků nejsou v tomto období a následujících chladných měsících vhodné, neboť organismus přirozeně ochlazují a tím zpomalují metabolismus a trávení. Dalším důležitým faktorem, který má vliv na rozklad potravy v žaludku, je příjem tekutin. Ideální je během jídla ani bezprostředně před a po jídle nepít. Dochází totiž k ředění žaludečních šťáv a zhoršení trávení. Pokud už se během jídla potřebujete napít, je dobré po malých doušcích pít teplou vodu, která pomáhá trávení. Jinak pít by se mělo nejdříve třicet minut před jídlem a 45 minut po něm a opět teplejší vodu, ne studenou, která zpomaluje metabolismus. Z čajů, které pomáhají dát do pořádku žaludek, lze doporučit heřmánek. Dále je dobré jídlo nehltat a jíst v klidu a soustředit se na řádné rozžvýkání stravy, ale to už jste asi někde slyšeli..
Na psychické úrovni lze srovnat stres, deprese a trávení těžkých životních situací, které oslabují žaludek, pomocí meduňkového nebo třezalkového čaje. Oba umí zklidnit nejen rozjitřené emoce, ale i rozbouřený žaludek. Meduňkový čaj je vhodný i pro těhotné a pozdějí kojící maminky. Třezalkový čaj bych pro jeho silné, řekla bych až sedativní účinky nedoporučila těhotným a maminkám kojící malá miminka. Třezalkový čaj také není vhodné pít v době jara a léta, kdy svítí hodně sluníčko, protože může na sluníčku reagovat a mohou se objevit na kůži červené fleky. Jak třezalkový, tak meduňkový čaj je vhodné pít dlouhodoběji, neboť se jejich účinky projeví až po dvou týdnech užívání.