Šípek

Je tu další příspěvek ze série na téma podzimní imunita. Dneska bych chtěla představit další vitamínovou bombu, která pochází také z našich luhů a hájů a v současné době je nejlepší období na její sbírání. Asi nemusím dlouze představovat plod růže - šípek.
Ačkoliv se může zdát, že po rakytníku už bude všechno ostatní působit jen jako chudý příbuzný, co do množství vitamínů obsažených, nenechte se zmást, šípek je poměrně slibným konkurentem.
Stejně jako rakytník je velkým zdrojem vitamínu C, proto je dobré jej užívat při nachlazení a na zvýšení obranyschopnosti organismu. V kombinaci s poměrně slušným obsahem rutinu (posiluje cévy a žíly, je skvělý proti křečovým žilám), vápníku a železa je velmi dobrým pomocníkem při zmírnění krvácení, ať už se jedná o krvácivé dásně, silnou menstruaci či problémy s hemeroidy. Zajímavý je i vyskytující se vitamín B1, který pomáhá zlepšovat soustředění a náladu a vitamín B3, který zmírňuje úzkosti a deprese. Díky kyselině citronové (antioxidant nacházející se hlavně v citrusových plodech), lze šípek používat vnitřně proti bakteriím kvasinkového typu a plísním. Šípek obsahuje také vlákninu proto je velice prospěšný při problémech s trávením. Opět tedy nabývám dojmu, že by neměl chybět v jakékoliv podobě na podzimním stole, aby posílil nejen imunitu, ale také psychiku. Jak si ho tedy užít s co možná největším množstvím vitamínů? Níže přikládám tip na šípkový čaj a pokud se vám nevyhnulo s příchodem chladnějšího počasí, nachlazení, rozhodně se inspirujte super tipem na konci receptu.❤️❤️
Co potřebujeme?
3 lžíce drcených (čerstvých/sušených) šípků
Středně velký hrnek studené vody
Super tip: sušený lipový květ (2 lžičky)
Rozdrcené šípky propláchneme, vsypeme je do hrnku studené vody a necháme vyluhovat nejlépe přes noc. Ráno vodu s šípky přemístíme do hrnce a na mírném plameni přivedeme k varu, přisypeme lipový květ, odstavíme z plamene a necháme zchladnout. Poté šípky a lipový květ přecedíme přes sítko a vyhodíme, vzniklý čaj můžeme dosladit medem.