Sibiřský ananas

Sibiřský ananas. Víte, které plodině se takto přezdívá? Třeba by vám mohlo napovědět, že se jedná ve skutečnosti o keř, jehož oranžové peckovité plody se sbírají právě v tomto období a je to vitamínová bomba. Už v dobách Alexandra Velikého prý jeho vojáci zmíněnou plodinu požívali na obnovu sil. Pokud ještě stále tápete, nechte mě představit všechny benefity tohoto zázraku a třeba se k názvu společnými silami (nebo přes foto) dopátráme.Podle dostupných informací se jedná o nejbohatší zdroj vitamínu C (má ho prý až 25x více než pomeranč), navíc obsahuje velké množství bioflovanoidu, který zvyšuje využití vitamínu C v těle. Ani další vitamíny zde obsažené, nejsou vůbec zanedbatelné, nebudu vás nudit jejich výčtem (který toho, nejste-li nutriční specialista, moc neřekne), protože bychom tu byli asi hodně dlouho. Zmíním však, že kombinace obsažených vitamínů významně posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Zajímavé je také množství karotenoidu (je ho zde více než v mrkvi), který je známý nejen jako silný antioxidant, ale také posiluje a příznivě působí na zrak. Důležité je i množství vitamínu E, který regeneruje a obnovuje buňky a má výrazný hojící účinek (také snižuje hladinu cholesterolu). V neposlední řadě stojí za zmínku i vitaminy z řady B, které pomáhají ke správně funkci nervového ústrojí a tím i k navození psychické pohody. Tu také podporuje velké množství hippopheinu, který se v těle přeměňuje na serotonin a přímo ovlivňuje náladu.
Asi vám je už nad slunce jasné, že se tu rozepisuji o rakytníku.😍
Pokud nevíte, v jaké formě rakytník využít, abyste z něj pro tělo získali co nejvíce, níže přikládám tip na rakytníkový čaj z čerstvých plodů, které lze v současnosti pořídit v supermarketu.

Co potřebujeme?
3 lžičky rakytníkových plodů (lze použít i s malými větvičkami)
Jeden střední hrníček teplé vody (vroucí vodu necháme v hrníčku asi 3-5 minut odstát)
1 lžíci medu (nemusí být)
Do plastového sítka dáme 3 lžičky rakytníkových plodů a pod teplou vodou opatrně (aby plody nepraskly) omyjeme. Potom sítko ponoříme do teplé vody v hrníčku a lžičkou plody rozmačkáme, tak abychom z nich dostali šťávu. Zbylé slupky a semínka v sítku vyhodíme. Čaj podáváme teplý, případně doslazeny medem.
Myslím, že momentální období, kdy dochází k častým nachlazením z ofouknuti, neboť za okny se na nás usmívá zubaté sluníčko, ale ve skutečnosti už se přece jen podzim přihlásil o slovo, si vyloženě tělo o rakytníkový čaj říká. Navíc až se dostanou na řadu i pravé podzimní plískanice, určitě přijde vhod i podpořená psychika.❤️❤️