Vitamín A


Znáte vitamín A? Víte k čemu je dobrý a kde ho lze najít?
Vitamín A patří do skupiny vitamínu rozpustných v tucích. Což znamená že se podobají molekulám tuku a absorbuji se současně s potravou. Proto je důležité je užívat během jídla, aby se vstřebatelnost v těle zvýšila. Vitamín A má nezastupitelnou roli především pro zrak, dále udržuje zdravé sliznice dýchacího, zažívacího a močového traktu. Kde ho lze najít? V živočišné podobě především v játrech (obsahuje nejvyšší možné množství), rybí tuk, mléčné výrobky, vejce - hlavně žloutek). V rostlinné podobě ho lze najít ve formě provitamínu betakarotein, který se v těle přetvoří na vitamín A. Betakarotein je obsažen v mrkvi (proto se říká, že se na lepší zrak má jíst mrkev
), paprice, zelí, brokolici, kapustě, dýni, špenátu, listové zelenině, meruňkách a obecně platí, čím má zelenina intenzivnější barvu, tím obsahuje větší množství této látky.
Vitamín A je velice důležitý pro správný vývoj plodu, je však nezbytné, aby se budoucí maminky vyvarovaly konzumaci jater, které obsahuji velké množství právě vitamínu A a může lehce dojít k předávkování a tím poškodit plod (především v raném stádiu těhotenství). Intoxikace dále může způsobit nevolnost, zvracení, padání vlasů, poruchy vidění, krvácení a bolest kloubů. Běžně by ale k předávkování dojít nemělo, jen při zvýšené konzumaci jater. Předávkování z rostlinných zdrojů, tj betakaroteinem nehrozí, neboť zvýšený příjem snižuje vstřebatelnost, který se následně vyloučí močí. Může však nastat tzv. karotinémie, při němž nabývá kůže žlutavého odstínu (především dlaně a plosky nohou), není však nebezpečná a snížením příjmu karotenu, se kůži pozvolna navrátí normální zabarvení. Zajímavý je i fakt, že beta karoten (jeden ze druhů karoteinů) je také známý jako silný antioxidant, který má spojitost se snížením rizika některých druhů rakoviny.